Ses maddesel ortamda dalgalar halinde yayılarak insan kulağına ulaşır. Periyodik olmadan düzensiz bir şekilde yayılan ses gürültü adını alır. Gürültüyü önleyebilmek için yapılan çalışmalara ses yalıtımı denir.

Bariyerli Akustik Sünger Özellikleri

· 100 cm x 100 cm (1 metre x 1 metre) plaka halindedir.
· Piramit, yumurta, special, labirent ve düz formlarda üretilir.
· 10 mm ve 70 mm arası standart olmak üzere farklı kalınlık verilebilir.
· 2 mm ve 9mm arası bariyer kalınlığa sahiptir.
· 50-70 ve 90 DNS üretilir.
· B Sınıfı yanmazlık değerine sahiptir.
· 90DNS için A sınıfı özellikte süngerlerde mevcuttur.
· Tek Tarafı bariyerli veya iki sünger arası bariyerli.
· Kendinden Yapışkan Opsiyoneldir.

Bariyerli Akustik Yumurta Sünger

Bariyerli Akustik Sünger Nedir?

Ses maddesel ortamda dalgalar halinde yayılarak insan kulağına ulaşır. Periyodik olmadan düzensiz bir şekilde yayılan ses gürültü adını alır. Gürültüyü önleyebilmek için yapılan çalışmalara ses yalıtımı denir. Ses yalıtımını sağlayabilmek için birçok ses yalıtım malzemesi bulunmaktadır. Bunlardan biri bariyerli akustik süngerlerdir.

Süngerler poliüretan ve melamin köpükten üretilen farklı kalınlık ve yoğunluğa sahip süngerlerdir. İki akustik sünger arasındaki bariyer ise ağır epdm bariyerdir. Ses kesim performansı yüksektir ancak akustik bir malzeme olmadığı için beraberinde akustik süngerler tercih edilir. Uygulama ve kullanım kolaylığı için iki malzeme birbirine lamine edilerek ses yalıtımı sağlamak için uygulamalarda kullanılır.

Bariyerli Akustik SüngerBariyerli Akustik Sünger

Bariyerli Akustik Sünger Nasıl Uygulanır?

Bariyerli yanmaz sünger uygulamasının ilk etabında solid bazlı sıvı yapıştırıcı süngerin uygulanacağı bölgeye iyice sürüldükten sonra yapıştırılır. Daha sonrasında mantolama dübeli ile malzeme 5 ayrı noktasından tutturulur. Bu alçıpansız veya kalın ve ağır malzeme grubu için geçerlidir. Ancak alçıpanla kapama yapılacaksa dübele gerek kalmaz. Akustik sünger olduğu için daha çok son katmanda kullanılmasını tavsiye ederiz.

Bariyerli Akustik Yumurta SüngerBariyerli Akustik Piramit Sünger

Bariyerli Akustik Sünger Kullanım Alanları

Spor salonları, konferans salonları, müzik odaları, enstrüman odaları, tiyatro ve sinemalarda, evlerde, iş yerlerinde ve daha birçok alanda kullanıma uygun olan bariyerli akustik sünger, uluslararası standartlara üretilen ve kullanım alanlarında ses akustiğini en iyi şekilde sağlayan malzemelerden biridir.
Yanmazlığın önemli olduğu alanlarda kullanılan ve uzun ömürlü yapıya sahip olan akustik sünger, BS476:class 0 ve Unı 9175:2008 M1 sertifikalarına da sahiptir.

Bariyerli Akustik Sünger Galerisi

Bariyerli Akustik Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.