Yatay Basınç Sınırlayıcıları

Yatay basınç sınırlayıcıları, fanlarda veya klima santrali çıkış noktalarında ekipman ağırlığından daha fazla yük oluşturan havanın itme kuvveti sonucunda oluşabilecek aşırı yer değiştirmelerini engeller.

TF-YBS

Yatay Bacınç Kuvveti= mm SS x  m2
1 mm SS = 1 kg/ m2

Titreşim Sönümyeciler - Duvar Uygulama Ürünleri

Yatay basınç sınırlayıcıları, fanlarda veya klima santrali çıkış noktalarında ekipman ağırlığından daha fazla yük oluşturan havanın itme kuvveti sonucunda oluşabilecek aşırı yer değiştirmelerini engeller. Bu sınırlayıcılar özellikle yaylı titreşim izolatörleri ve izolasyon askıları ile aynı çökmede olan yay ünitesi ile kauçuk tabandan oluşur. Basınç noktasının merkezine ve ekipmanın her iki tarafına simetrik olarak monte edilir.

Tüm fan başları ve aksiyal veya santrifüj fanlarda hava basınç kuvvetinin ekipman ağırlığından %10 daha fazla olduğu zamanlarda yatay basınç sınırlayıcılarının kullanılması önerilir.

Aşırı hava basıncı asılı yada zemine tutturulmuş olan tüm ekipmanlarda oluşabilir. İşte bu yüzden sistemin başlayış ve kapanışı hava basıncının yükseldiği veya yol olduğu zamanlarda yay askılarının hareketi sınırlandırabilecek şekilde önceden sıkıştırılarak, yatay basınç sınırlayıcıları ayarlanmalıdır.

Bu ürünü yaylı titreşim izolatörleri veya yay askıları ile beraber kullanabilirsiniz.

Duvar Uygulama Ürünleri Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.