Ses Yalıtım Malzemeleri

Ana Sayfa/Ses Yalıtım Malzemeleri

Ekim 2016

Akustik Kumaş

By |2020-07-11T15:04:16+03:00Ekim 10th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Akustik Kumaş Özellikleri

Akustik Kumaş Nedir?

Akustik kumaş akustik panellerin ön yüzeyinde kullanılarak malzemenin dekoratif olmasını sağlar ve mekan içerisindeki seslerin yankıya dönüşmesini engeller.Birçok renge sahip olduğundan dolayı istenilen renklerde üretilir ve uygulanacak panele renk kazandırılır. Mekanlarda yankılanma gibi ses problemlerini engeller.

Akustik düzeni sağlar. Ortama şık bir görünüm kazandıran dekoratif bir üründür. Kumaş kaplı panel, akustik paravan, masa seperatörü, akustik baffle, yüzer tavan paneli gibi malzemelerin yapımında kullanılır.

Akustik Kumaş Galerisi

Akustik Kumaş Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE

Ses Yalıtım Bandı

By |2020-07-10T14:52:05+03:00Ekim 10th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Ses Yalıtım Bandı Özellikleri

Ses Yalıtım Bandı Nedir?

Ses yalıtım uygulamalarında diğer malzemelere yardımcı malzeme olarak kullanılmaktadır. Duvar ve tavan uygulamalarında daha etkili bir ses yalıtım performansı alabilmek ve fire vermemek amacıyla uygulanır.

Ses yalıtım bandı galvanizli çelik sac profillerin altında kullanılır. Ses yalıtım bandı ile ses köprüleri engellenmektedir. Kendinden yapışkanlı bir üründür. Kalınlığı 5mm ve genişliği 50 mm dir. Adet olarak satılmaktadır.

Ses Yalıtım Bandı Galerisi

Ses Yalıtım Bandı Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE

Epdm Ses Bariyeri

By |2020-07-10T12:32:37+03:00Ekim 10th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Epdm Ses Bariyeri Özellikleri

Epdm Ses Bariyeri Nedir?

Epdm ses bariyeri, yüksek yoğunlukta elde edilen, duvar, tavan ve zemin ses izolasyon uygulamalarında diğer malzemelerin yetersiz kaldığı durumlarda beraber uygulandığı ses kesici özellikte bir yalıtım malzemesidir. Tavan ve duvar uygulamalarında ses yalıtım süngerleri ve akustik süngerler ile birlikte uygulanmaktadır.

Süngerlerin arasına lamine edilerek bariyerli model oluşturulmaktadır. Zemin uygulamalarında kullanılan malzemelerin ses izolasyonunda yetersiz kalması durumunda epdm ses bariyeri uygulanmaktadır. Titreşim emici özellikte bir malzemedir. Darbe kaynaklı oluşan yüksek frekanslı seslerin izole işlemini sağlamaktadır.

Epdm Ses Bariyeri Galerisi

Epdm Ses Bariyeri Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE

Akustik Halı

By |2020-07-10T12:19:03+03:00Ekim 10th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Akustik Halı Özellikleri

Akustik Halı Nedir?

Taban kısmında kauçuk bulunan ve yüzeyi renkli akustik yetenekte bir halıdır. Zemine serilerek kullanılan akustik halı titreşim nedeniyle oluşan gürültü kirliliğinin ve yürüme seslerinin alt kata gitmesine engel olmak amacıyla kullanılmaktadır. Akustik yalıtıma yardımcı olan bir malzemedir. Çeşitli renklerde elde edilebilmektedir. Mekanlarınıza uygun renkteki akustik halıyı temin edebilirsiniz.

Bu ürünün en önemli özelliklerinden bir tanesi de bakteri üretmemesi yani antibakteriyel olmasıdır. Alev geciktirici özelliktedir. Birinci sınıf kalitede hammaddeden üretilir. Su geçirmez ve nemden etkilenmez. Dekoratif bir üründür.

Akustik Halı Galerisi

Akustik Halı Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE

Mantarlı Kauçuk

By |2020-07-11T13:59:39+03:00Ekim 10th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Mantarlı Kauçuk Özellikleri

Mantarlı Kauçuk Nedir?

Mantarlı kauçuk iki zemin ses izolasyon malzemesinin karışımından oluşturulan titreşim emici ve darbe yalıtımı sağlayan bir üründür. Zeminlerde daha etkili bir ses izolasyon performansı sağlamak amacıyla üretilmektedir. Kalınlık 4 mm ve 5 mm olarak üretilmektedir. Alt kata giden gürültülerin kesilmesi amacıyla zemine uygulanır.

Dilerseniz zemine sererek yada şap ve parke altı uygulamalarında kullanabilirsiniz. Titreşim nedeniyle oluşan sesleri ve darbe kaynaklı gürültüleri önlemektedir. Mantarlı kauçuk levha halinde temin edilebilmektedir. Fiyatı m2 hesabı olarak belirlenmektedir.

Mantarlı Kauçuk Galerisi

Mantarlı Kauçuk Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE

Kauçuk Levha

By |2020-07-10T13:14:44+03:00Ekim 8th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Kauçuk Levha Özellikleri

Kauçuk Levha Nedir?

Kauçukların işlenerek levha haline getirildiği ve ses yalıtım yeteneği kazandırıldığı zemin ses izolasyon malzemesidir. Kalınlığı 5 mm dir. Üst katınızdan size gelen seslerden rahatsızsanız, üste katınızın zeminine ses izolasyon uygulaması yapılmalıdır. Sizin kattan, alt katınıza giden sesler için ise sizin zemininize bir çalışma gereklidir.

Sesleri alt kata iletiminin önüne geçmek için kauçuk levha kullanmanızı tavsiye etmekteyiz. Titreşim emici özellikteki bu ürün gürültülü çalışan makinelerin alt kısmında da kullanılabilmektedir. Konuşma sesleri yada yürüme seslerini de izole etmektedir. Detaylı bilgi edinebilmek için bize danışabilirsiniz.

Kauçuk Levha Galerisi

Kauçuk Levha Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE

Mantar Şiltesi

By |2020-07-10T14:27:18+03:00Ekim 8th, 2016|Ses Yalıtım Malzemeleri|

Mantar Şiltesi Özellikleri

Mantar Şiltesi Nedir?

Mantar şiltesi granül mantartan üretilmektedir. Granül mantar, mantar meşesi ağacından elde edilmektedir. Granül mantar işlenerek zemin ses yalıtım malzemesi haline getirilmektedir. Rulo yada levha olarak temin edilebilen mantar şilte titreşim, darbe ve vibrasyon nedeniyle zemin kaynaklı gürültülerin izole işleminde kullanılmaktadır. Konuşma seslerinin yada yürüme seslerinin alt kata gitmesine engel olmak istiyorsanız mantar şilteyi zemine uygulatabilirsiniz.

Farklı kalınlıklarda elde edilebilmektedir. Darbe yada farklı nedenle oluşan sesleri de izole eden mantar şilte güçlü sesler için farklı ses kesici malzemeler ile beraber uygulanabilmektedir.

Mantar Şiltesi Galerisi

Mantar Şiltesi Fiyatları

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE