Yanmaz Akustik Sünger

Ana Sayfa/Yanmaz Akustik Sünger

Haziran 2015

Yanmaz Düz Sünger

By |2020-07-10T15:46:30+03:00Haziran 25th, 2015|Yanmaz Akustik Sünger|

Yanmaz Düz Sünger Özellikleri

Ham madde : Poliüretan
Renk : Siyah renktedir.
Yoğunluk : Standart  50 Dns  – 70 ve 90 Dns özel üretim yapılabilmektedir.
Kalınlık : 1 ile 5 cm arası standarttır. Farklı kalınlıklar için özel üretim yapılabilir.
Ebat : 100 cm x 100 cm ile 100cm x 200cm plaka halinde, 100cm x 10 mt ve 100cm x 20 mt rulo halindedir.
Paket : 10m2, 20m2 ve 5m2 olarak paketlenmektedir. Paketteki miktar kalınlığa göre değişmektedir.
Model : Düz model olduğu için nonwoven keçe ve alüminyum folyo ile yüzey kaplanabilmektedir.
İsteğe göre çift ağ bantlı yapışkan ile laminasyon yapılmikte ve uygulama kolaylığı sağlanmaktadır.

Yanmaz Düz Sünger Nedir?

Akustik ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulamalarında kullanılır. Düz form yüzeyi sayesinde uygulama kolaylığı sağlanır. 10mm-20mm-30mm-40mm-50mm ve 60mm kalınlığa 50dns-70dns-90dns aralığında yoğunluğa sahip olduğundan çeşitli ses frekanslarını önlemek amacıyla kullanılabilir. Sadece siyah rengi olsa da yüzeyi sprey boya ile boyanabilecek durumda olduğundan istenilen renkte boyayıp mekanın akustiğine ayak uydurmasını  ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Düz süngerler yüksek yoğunluğa sahip olmadığından yüksek sesleri kesemez bunun için bariyerli düz süngerler kullanmalıdır. Aks rapid sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile duvara veya tavana süngeri uygulamak istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Yanmazlık standartlarına uygun olan düz akustik sünger kalite belgelidir. Ağır kurşun ses bariyeri ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Bariyerli düz süngerler yüksek ses yalıtımı sağlar. Düz sünger yankılanma gibi ses sorunlarını ortadan kaldırır. Seslerin etkilenmesini ve bozulmasını engeller.

Yanmaz Düz Sünger Nasıl Uygulanır?

Aks rapid sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile duvara veya tavana süngeri uygulamak istediğiniz herhangi düz bir zemine yapıştırabilirsiniz.

Düz sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması tavsiye edilir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülmesi kolaydır. Yapıştırıcının sürüldüğü yere malzeme uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli tavsiye edilir. Kendinden yapışkanlı modelin arka yüzeyindeki sarı bandı kolayca çıkararak uygulayabilirsiniz.

Yanmaz Düz Sünger Galerisi

Yanmaz Düz Sünger Fiyatları

Akustik süngerler yanmaz (alev almaz) ve yanıcı olmak üzere 2 çeşittir. Yanmaz süngerleri genellikle mekanik ısıya dayanıklılık gerektiren gürültülü ortamlarda kullanabilirsiniz. Akustik ortamlar için yanıcı 26Fr Antrasit ve renkli akustik sünger çeşitlerini önerebiliriz. Yanmaz akustik sünger fiyatları kalınlık, boyut ve yoğunluğa göre belirlenir. Yanmaz akustik sünger fiyatları için tıklayın

Ürün Fiyatlarını İncele

Ocak 2015

Yanmaz Piramit Sünger

By |2020-07-10T16:18:35+03:00Ocak 17th, 2015|Yanmaz Akustik Sünger|

Yanmaz Piramit Sünger ÖzellikleriYanmaz Piramit Sünger Nedir?

Yanmaz akustik piramit sünger ürünümüz birinci sınıf malzemelerden üretiliş olup yanmazlık özelliği nedeniyle çokça tercih edilen bir akustik yalıtım malzemesidir.

—————–

Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir. Yüzeyi piramit şeklinde genellikle akustik mekanlarda kullanılan duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz uygulaması kolay akustik ses düzenleme süngeridir. Tek başına ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılamaz ancak bariyerli modelleri güçlü bir ses yalıtımı sağlayabilir. Akustik Sünger Ortamdaki yankı, eko gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılabilir.

Yüzeyi piramit şeklinde genellikle akustik mekanlarda kullanılan duvar ve tavanlara uygulayabileceğiniz uygulaması kolay akustik ses düzenleme süngeridir. Tek başına ses izolasyonu sağlamak amacıyla kullanılamaz ancak bariyerli modelleri güçlü bir ses yalıtımı sağlayabilir. Akustik Sünger Ortamdaki yankı, eko gibi ses problemlerine çözüm olarak kullanılabilir. Açık hücreli ses emici akustik bir üründür.

Akustik sünger yankı yalıtımı sağlayan, ortamda oluşan çınlamayı engelleyen, akustik ses kalitesini artıran, sesleri düzene sokan, açık hücreli ses emici özellikte bir üründür. Akustik süngerlerin yanmaz özellikte olan modelleri de mevcuttur.


Diğer Akustik Sünger Çeşitleri

Yumurta, piramit, spesiyal, labirent, düz, vicoustic kare flexi a50, bass trap, bass küpü, kesik piramit, spesiyal piramit, piramit panel, zigzag, kauçuk sünger, tekno touch, basotect melamin sünger.Yanmaz Piramit Sünger Galerisi

Yanmaz Piramit Sünger Fiyatları

Ürün Fiyatlarını İncele

Yanmaz Yumurta Sünger

By |2020-07-10T15:43:42+03:00Ocak 17th, 2015|Yanmaz Akustik Sünger|

Yanmaz Yumurta Sünger Özellikleri

Yanmaz akustik yumurta süngerler, yanmaya karşı olan yüksek dirençleri sebebiyle de çokça tercih edilir. Böylece olası yangın tehlikesinde de daha korunaklı bir yapısı vardır.

Yanmaz akustik yumurta sünger yüksek ses yutum katsayısına sahiptir. Ses izolasyonunda çokça tercih edilen bir ürün olmakla birlikte genellikler yüksek ses emilimi beklenen yerlerde bariyerli modelleri daha başarılı performans sağlar. Yanmaz ve 1. kalite maddeden üretilir.

Yanmaz akustik yumurta sünger ses kalitesi açısından çok başarılı sonuçlar sağlar. Sesin kaynaktan çıkıp hiç bozulmadan aktarılmasını sağlar. Böylece ses stüdyoları için çokça tercih edilen bir üründür. İSO belgesi ve yanmazlık belgesi mevcuttur.

 • Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
 • Esnektir ve kolay şekillendirilir.
 • 70 kg/m3 yoğunluk.
 • Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
 • Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
 • 40 mm & 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
 • Renk seçeneği olarak melamin köpük beyaz ve gri renkleri mevcuttur.  Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
Yanmaz Yumurta Sünger Nedir?

Yanmaz yumurta süngerler ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında mekandaki oluşan yankı problemine son vermek ve gürültü diye adlandırdığımız rahatsız edici sesi ortadan kaldırmak için kullanılır. Poliüretan köpükten üretilmektedir. Esnek yapıya sahip olduğu için her alanda kullanımını sağlayabilirsiniz.

Yanmazlık sertifikalı üründür. Çok yüksek sesli mekanlarda yanmaz yumurta sünger ile diğer ses yalıtım malzemelerinden kullanmalısınız. 30mm – 40mm ve 50mm kalınlığında 50DNS – 70DNS ve 90 DNS yoğunluğunda olduğu için çeşitli ses frekanslarında kullanılabilir

Yanmaz Yumurta Sünger Galerisi

Yanmaz Yumurta Sünger Fiyatları

Akustik süngerler yanmaz (alev almaz) ve yanıcı olmak üzere 2 çeşittir. Yanmaz süngerleri genellikle mekanik ısıya dayanıklılık gerektiren gürültülü ortamlarda kullanabilirsiniz. Akustik ortamlar için yanıcı 26Fr Antrasit ve renkli akustik sünger çeşitlerini önerebiliriz. Yanmaz akustik sünger fiyatları kalınlık, boyut ve yoğunluğa göre belirlenir. Yanmaz akustik sünger fiyatları için tıklayın

Ürün Fiyatlarını İncele

Yanmaz Special Sünger

By |2020-07-10T15:56:59+03:00Ocak 17th, 2015|Yanmaz Akustik Sünger|

Yanmaz Special Sünger Özellikleri

Yanmaz akustik süngerler, yanmaya karşı olan yüksek dirençleri sebebiyle de çokça tercih edilir. Böylece olası yangın tehlikesinde de daha korunaklı bir yapısı vardır.

En iyi standartlara sahip akustik ses yalıtım süngeridir. Poliüretan köpükten üretilir. Ses yutma konusunda diğer süngerlerden daha iyi bir performans sağlar. Yüksek yoğunluğu ve kalınlığı ses geçirme oranını düşürür aynı zamanda eko ve yankı gibi durumlara engel olur.

Yüksek hava hazlarında bile herhangi bir aşınmaya maruz kalmaz.

 • Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
 • Kolay şekillenir, uygulanır ve esnektir.
 • 70 kg/m3 yoğunluk.
 •  Farklı kalınlıklarda ve formlarda üretilebilir.
 •  Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
 • 40 mm & 50 mm kalınlıkları mevcuttur.
 •  Renk seçeneği olarak melamin köpük beyaz ve gri renkleri mevcuttur. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri opsiyoneldir.
 • Ağır Epdm ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir
Yanmaz Special Sünger Nedir?

Yanmaz spesiyal süngerler akustik mekanlarda ve makineli iş ortamlarında kullanılabilecek ses yalıtım süngeridir. Poliüretan köpüğünden üretildiği için esnek ve hafif bir yapısı vardır. 38 mm kalınlığında ve farklı yoğunluklara sahip yanmaz akustik ses yalıtım süngeridir. Kendinden yapışkanlı modelleri bulunduğundan uygulamasını rahatlıkla yapabilirsiniz.

Eğer çok uzun süreli kullanım istiyorsanız daha etkili bir çözüm olarak aks rapid sünger yapıştırıcısını tercih edebilirsiniz. Bariyerli spesiyal sünger yüksek ses frekanslarında kullanılır. Yüksek ses frekansından kastımız jeneratör dairesi, hidrofor odası, kazan dairesi gibi yüksek motor gücüne sahip makinelerin olduğu ortamlar.

Yanmaz Special Sünger Galerisi

Yanmaz Special Sünger Fiyatları

Akustik süngerler yanmaz (alev almaz) ve yanıcı olmak üzere 2 çeşittir. Yanmaz süngerleri genellikle mekanik ısıya dayanıklılık gerektiren gürültülü ortamlarda kullanabilirsiniz. Akustik ortamlar için yanıcı 26Fr Antrasit ve renkli akustik sünger çeşitlerini önerebiliriz. Yanmaz akustik sünger fiyatları kalınlık, boyut ve yoğunluğa göre belirlenir. Yanmaz akustik sünger fiyatları için tıklayın

Ürün Fiyatlarını İncele

Yanmaz Labirent Sünger

By |2020-07-10T15:32:36+03:00Ocak 17th, 2015|Yanmaz Akustik Sünger|

Yanmaz Labirent Sünger Özellikleri

 • Ham madde : Poliüretan
 • Kalınlık : 20mm – 30mm – 40mm – 50mm
 • Yoğunluk : 50 Dns (Standart) – 70 ve 90 Dns Özel Üretim
 • Ebat : 100cm x 100cm ölçülerindedir. İstenirse farklı boyutlarda üretilebilir.
 • Paket : Paketteki adeti 20 adettir. Toplamda 10 m2 olarak hesaplanır.
 • Renk : Siyah renkte üretilir ancak farklı renkleri de yapılabilir.
 • Uygulama kolaylığı sağlaması için çift ağ bantlı yapışkan lamine edilir.


Yanmaz Akustik Labirent Sünger


Yanmaz Labirent Sünger Nedir?

Labirent desenli sünger, akustik ve yanmaz süngerler çeşitlerindendir. Birinci sınıf ham madde ile üretilir. Seslerin düzenlenmesi ve kaliteli bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Seslerin kaynağından bozulmadan gelmesini sağlayarak daha net bir duyum için iyi performans sergiler.

Yanmaz akustik labirent süngerler akustik mekanlarda, yankı oluşan yerlerde ve sesin kesilmesi istenen yerlerde (bariyerli labirent sünger) kullanılır. Farklı yoğunlukları ve kalınlıkları mevcuttur. 50 Dns ile 90 Dns arası yoğunluk ve 30 mm-40 mm ve 50 mm şeklindedir. Alan (m2) olarak satışa sunulur. Farklı özellikleri sayesinde çeşitli ses frekanslarına etki sağlayabilmektedir.

Esnek bir yapıya sahip olduğundan kıvrımlı yerlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Duvar, tavan, korniş etrafına veya herhangi bir bölgeye aks rapid sünger yapıştırıcısı kullanılarak, malzemeyi üzerine uygulayabilirsiniz. Estetik görünümü ile daha çok akustik mekanlar için tercih edilir. Stüdyo odası, konferans salonu, kütüphane, okul spor salonu, çağrı merkezi ofisi, ofis, toplantı salonu, müzik odası, bateri odası vb. alanlar için labirent sünger kolayca ve pratik uygulanabilir.

Yanmaz Labirent Sünger Galerisi

Yanmaz Labirent Sünger Fiyatları

Akustik süngerler yanmaz (alev almaz) ve yanıcı olmak üzere 2 çeşittir. Yanmaz süngerleri genellikle mekanik ısıya dayanıklılık gerektiren gürültülü ortamlarda kullanabilirsiniz. Akustik ortamlar için yanıcı 26Fr Antrasit ve renkli akustik sünger çeşitlerini önerebiliriz. Yanmaz akustik sünger fiyatları kalınlık, boyut ve yoğunluğa göre belirlenir. Yanmaz akustik sünger fiyatları için tıklayın

Ürün Fiyatlarını İncele