Baffle, seslerin yoğun olduğu ortamlarda ses karmaşası oluşmaması ve yankı yalıtımı sağlaması amacıyla tavanda kullanılan akustik bir paneldir. Örnek olarak büyük çağrı merkezlerinde yada büyük yemekhanelerde konuşma seslerinin birbirine karışmaması ve ortamda oluşan ekonun giderilmesi amacıyla tavana özel aparatıyla asılarak kullanılabilir.

Akustik Baffle Özellikleri

· 20mm’den 50 mm’ye kadar kalınlıktadır.
· 15mm x 30mm’den 60cm x 240cm ve 120cm x 240cm’ye kadar olan özel boyutlarda üretilir.
· Akustik Kumaş Renklerindedir.
· İç malzemesi 95 Kg/m3 Cam Yünü
· Uygulama için montaj – askı aparatı ile montaj edilir.
· Akustiği NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.
· Kenar detayları, özel üretim, dekoratif aluminyum profil ile çerçevelendirilmiş.

Akustik Baffle

Akustik Baffle Nedir?

Baffle, seslerin yoğun olduğu ortamlarda ses karmaşası oluşmaması ve yankı yalıtımı sağlaması amacıyla tavanda kullanılan akustik bir paneldir. Örnek olarak büyük çağrı merkezlerinde yada büyük yemekhanelerde konuşma seslerinin birbirine karışmaması ve ortamda oluşan ekonun giderilmesi amacıyla tavana özel aparatıyla asılarak kullanılabilir. Seslerin emilmesini sağlar ve böylece ortamda sesleri düzenler. Yapısında özel cam yünü mevcuttur.

Yüzeyinde ise akustik yetenekte bir kumaş kaplanmıştır. Bu kumaş alev geciktirici özellikte ve istenilen renklerde elde edilebilmektedir. Dilediğiniz renkte, 20 mm yada 40 mm kalınlıkta ve istediğiniz ölçülerde baffle sipariş edebilirsiniz. Tasarımı ve renkleri ile mekanlarınıza güzel bir görünüm katar. Ortama uyum sağlar. Farklı ve dekoratif bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ses sorunlarının giderilmesinde renkli bir çözüm sunan tavan sarkık ses yalıtım panelidir.

Akustik Baffle

Akustik Baffle Nasıl Uygulanır?

Uygulama için tüm baflleların kolay kurulumu için üretilmiş bir süspansiyon sistemi seti bulunur. Çeşitli yükseklik ve açılarda askıya alınarak benzersiz tavan tasarımı sağlayabilirsiniz.

Akustik Baffle

Akustik Baffle Kullanım Alanları

Toplantı salonları, Konferans salonları, Müzik odaları, Derslikler, Amfiler, Yemekhaneler, Spor merkezleri, Açık ofisler, Çağrı merkezleri, Fuar alanları, Ses yankılanmasının yaşandığı bir çok alanda kullanılabilir.

Akustik Baffle Galerisi

Akustik Baffle Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.