Mantarlı kauçuk iki zemin ses izolasyon malzemesinin karışımından oluşturulan titreşim emici ve darbe yalıtımı sağlayan bir üründür. Zeminlerde daha etkili bir ses izolasyon performansı sağlamak amacıyla üretilmektedir. Kalınlık 4 mm ve 5 mm olarak üretilmektedir.

Mantarlı Kauçuk Özellikleri

· Kalınlıklar; 2mm ile  15mm arası değişmektedir.

· 500 ve 550 kg yoğunlukları arasında yoğunluğa sahiptir.

· Özellikle lamine, laminat ve halı altına yastıklama, destekleme, ses ve ısı izolasyon uygulamalarında bariyer ürünü olarak kullanılır. Bununla birlikte aynı kalınlıklarda kauçuk ağırlıklı mantar şilte ürünlerimiz mevcuttur.

· Yüzeyi yıkanabilen ve küfe neme karşı dayanıklı bir malzemedir.

· Uzun süre kullanıma sahiptir.

· Genel kullanım alanları olarak parke ve şap altlarını tercih edebilirsiniz.

Mantarlı Kauçuk

Mantarlı Kauçuk Nedir?

Mantarlı kauçuk iki zemin ses izolasyon malzemesinin karışımından oluşturulan titreşim emici ve darbe yalıtımı sağlayan bir üründür. Zeminlerde daha etkili bir ses izolasyon performansı sağlamak amacıyla üretilmektedir. Kalınlık 4 mm ve 5 mm olarak üretilmektedir. Alt kata giden gürültülerin kesilmesi amacıyla zemine uygulanır.

Dilerseniz zemine sererek yada şap ve parke altı uygulamalarında kullanabilirsiniz. Titreşim nedeniyle oluşan sesleri ve darbe kaynaklı gürültüleri önlemektedir. Mantarlı kauçuk levha halinde temin edilebilmektedir. Fiyatı m2 hesabı olarak belirlenmektedir.

Mantarlı Kauçuk

Mantarlı Kauçuk Nasıl Uygulanır?

Uygulanacak yüzeyin (duvar&tavan) durumuna göre mantar levha yapıştırma yöntemi ile uygulanmaktadır. Yapıştırılacak yüzey düzgün değil ise her türlü fayans yapıştırıcısı ve mantolama sıvası sayesinde, yüzey düzgün ise solvent bazlı yapıştırıcılar kullanılarak uygulanır . Mantar şilte arada boşluk kalmayacak şekilde iyice yerleştirilir. Malzemenin yapıştırma işlemi bittikten sonra da üzerine sıva, sıva filesi ile birlikte alçı sıva veya normal sıva uygulaması rahatlıkla yapılabilir. Ses Yalıtımı yapmak için çivi, dübel veya vida gibi ses köprüsü oluşturabilecek materyaller kesinlikle kullanılamaz.

Mantarlı Kauçuk

Mantarlı Kauçuk Kullanım Alanları

Şap altı ses yalıtımı uygulamalarında tercih edildiği için kullanım alanında sınırı yoktur. Titreşimin engellenmesi alt kata titreşimli seslerin gitmemesi gereken her alanda kullanılabilir.

Rulo halinde olduğu için kolaylıkla zemine serilebilir. Parke altı uygulamalarında kullanılacaksa ve spor salonlarında açık bir şekilde tercih edilecekse özel yapıştırıcısıyla kullanılmalıdır.

Mantarlı Kauçuk Galerisi

Mantarlı Kauçuk Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.