Yanmaz Düz Sünger Özellikleri

Ham madde : Poliüretan
Renk : Siyah renktedir.
Yoğunluk : Standart  50 Dns  – 70 ve 90 Dns özel üretim yapılabilmektedir.
Kalınlık : 1 ile 5 cm arası standarttır. Farklı kalınlıklar için özel üretim yapılabilir.
Ebat : 100 cm x 100 cm ile 100cm x 200cm plaka halinde, 100cm x 10 mt ve 100cm x 20 mt rulo halindedir.
Paket : 10m2, 20m2 ve 5m2 olarak paketlenmektedir. Paketteki miktar kalınlığa göre değişmektedir.
Model : Düz model olduğu için nonwoven keçe ve alüminyum folyo ile yüzey kaplanabilmektedir.
İsteğe göre çift ağ bantlı yapışkan ile laminasyon yapılmikte ve uygulama kolaylığı sağlanmaktadır.

Yanmaz Düz Sünger Nedir?

Akustik ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulamalarında kullanılır. Düz form yüzeyi sayesinde uygulama kolaylığı sağlanır. 10mm-20mm-30mm-40mm-50mm ve 60mm kalınlığa 50dns-70dns-90dns aralığında yoğunluğa sahip olduğundan çeşitli ses frekanslarını önlemek amacıyla kullanılabilir. Sadece siyah rengi olsa da yüzeyi sprey boya ile boyanabilecek durumda olduğundan istenilen renkte boyayıp mekanın akustiğine ayak uydurmasını  ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Düz süngerler yüksek yoğunluğa sahip olmadığından yüksek sesleri kesemez bunun için bariyerli düz süngerler kullanmalıdır. Aks rapid sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile duvara veya tavana süngeri uygulamak istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Yanmazlık standartlarına uygun olan düz akustik sünger kalite belgelidir. Ağır kurşun ses bariyeri ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Bariyerli düz süngerler yüksek ses yalıtımı sağlar. Düz sünger yankılanma gibi ses sorunlarını ortadan kaldırır. Seslerin etkilenmesini ve bozulmasını engeller.

Yanmaz Düz Sünger Nasıl Uygulanır?

Aks rapid sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile duvara veya tavana süngeri uygulamak istediğiniz herhangi düz bir zemine yapıştırabilirsiniz.

Düz sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması tavsiye edilir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülmesi kolaydır. Yapıştırıcının sürüldüğü yere malzeme uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli tavsiye edilir. Kendinden yapışkanlı modelin arka yüzeyindeki sarı bandı kolayca çıkararak uygulayabilirsiniz.

Yanmaz Düz Sünger Galerisi

Yanmaz Düz Sünger Fiyatları

Akustik süngerler yanmaz (alev almaz) ve yanıcı olmak üzere 2 çeşittir. Yanmaz süngerleri genellikle mekanik ısıya dayanıklılık gerektiren gürültülü ortamlarda kullanabilirsiniz. Akustik ortamlar için yanıcı 26Fr Antrasit ve renkli akustik sünger çeşitlerini önerebiliriz. Yanmaz akustik sünger fiyatları kalınlık, boyut ve yoğunluğa göre belirlenir. Yanmaz akustik sünger fiyatları için tıklayın

Ürün Fiyatlarını İncele