Akustik ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulamalarında kullanılır. Düz form yüzeyi sayesinde uygulama kolaylığı sağlanır. 10mm-20mm-30mm-40mm-50mm ve 60mm kalınlığa 50dns-70dns-90dns aralığında yoğunluğa sahip olduğundan çeşitli ses frekanslarını önlemek amacıyla kullanılabilir.

Yanmaz Düz Sünger Özellikleri

· Poliüretan maddeden üretilmiştir.
· Siyah renktedir.
· Standart  50 Dns  – 70 ve 90 Dns özel üretim yapılabilmektedir.
· 1 ile 5 cm arası standarttır. Farklı kalınlıklar için özel üretim yapılabilir.
· 100 cm x 100 cm ile 100cm x 200cm plaka halinde, 100cm x 10 mt ve 100cm x 20 mt rulo halindedir.
· 10m2, 20m2 ve 5m2 olarak paketlenmektedir. Paketteki miktar kalınlığa göre değişmektedir.
· Düz model olduğu için nonwoven keçe ve alüminyum folyo ile yüzey kaplanabilmektedir.
İsteğe göre çift ağ bantlı yapışkan ile laminasyon yapılmakta ve uygulama kolaylığı sağlanmaktadır.

Yanmaz Düz Sünger

Yanmaz Düz Sünger Nedir?

Akustik ses yalıtımı veya ses izolasyonu uygulamalarında kullanılır. Düz form yüzeyi sayesinde uygulama kolaylığı sağlanır. 10mm-20mm-30mm-40mm-50mm ve 60mm kalınlığa 50dns-70dns-90dns aralığında yoğunluğa sahip olduğundan çeşitli ses frekanslarını önlemek amacıyla kullanılabilir. Sadece siyah rengi olsa da yüzeyi sprey boya ile boyanabilecek durumda olduğundan istenilen renkte boyayıp mekanın akustiğine ayak uydurmasını  ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yanmazlık standartlarına uygun olan düz akustik sünger kalite belgelidir. Ağır kurşun ses bariyeri ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Bariyerli düz süngerler yüksek ses yalıtımı sağlar. Düz sünger yankılanma gibi ses sorunlarını ortadan kaldırır. Seslerin etkilenmesini ve bozulmasını engeller.

Poliüretan maddeden üretilen Akustik Sünger çeşitlerinden sadece bir tanesidir. Yüzeyi düz ve siyahtır. Kalınlık ve yoğunluklarına göre farklı üretimleri yapılır. Ateş almama özelliği kazandırılmıştır. Ses şikayetlerinin çok olduğu yerlerde, ortam seslerini dış çevreye veya dış ortamdan gelen rahatsız edici seslerin, bu ortamlar arasında geçişini engeller.

Yanmaz Düz Sünger

Yanmaz Düz Sünger Nasıl Uygulanır?

Düz sünger yapıştırma işlemi ile uygulaması tavsiye edilir. Solid bazlı özel yapıştırıcı bir rulo ile süngerin uygulanacağı duvar yada tavana sürülmesi kolaydır. Yapıştırıcının sürüldüğü yere malzeme uygulanır. Uygulamayı kolaylık sağlaması ve daha hızlı bitirebilmek için kendinden yapışkanlı modeli tavsiye edilir. Kendinden yapışkanlı modelin arka yüzeyindeki sarı bandı kolayca çıkararak uygulayabilirsiniz.

Düz süngerler yüksek yoğunluğa sahip olmadığından yüksek sesleri kesemez bunun için bariyerli düz süngerler kullanmalıdır. Aks rapid sünger yapıştırıcısını rulo fırça ile duvara veya tavana süngeri uygulamak istediğiniz herhangi bir yere yapıştırabilirsiniz.

Yanmaz Düz Sünger Kullanım Alanları

Sunucu (server) odası, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi özellikle ses kalitesine önem verilen bir çok mekanda kullanım alanına sahiptir. Akustik düzenlemede üstün performansa sahiptir.

Yanmaz Düz Sünger Galerisi

Yanmaz Düz Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.