Kumaş kaplı akustik paneller ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılacak uygulama çeşitlerinde kullanılırlar. Kullanım alanı olarak tavan veya herhangi bir düz duvar seçilebilir.

Kumaş Kaplı Panel Özellikleri

· 20 mm ve 40 mm kalınlıktadır.
· Akustik Kumaş Renklerindedir.
· İç Malzemesi 95 Kg/m3 cam yünüdür.
· Uygulama yapıştırma (Sıvı Solid Yapıştırıcı) ile sağlanır.
· Akustiği NRC değeri 0.95 – 1.00 aralığındadır.
· Kenar detayı düz ve güçlendirilmiştir.
· 600 × 600 mm – 600 × 1200 mm – 600 × 1800 mm – 600 × 2400 mm – 600 × 2700 mm – 600 × 3000 mm – 1200 × 1200 mm – 1200 × 1800 mm – 1200 × 2400 mm – 1200 × 2700 mm – 1200 x 3000 mm ve özel boyutlarda üretilir.

Kumaş Kaplı Panel

Kumaş Kaplı Panel Nedir?

Kumaş kaplı akustik paneller ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılacak uygulama çeşitlerinde kullanılırlar. Kullanım alanı olarak tavan veya herhangi bir düz duvar seçilebilir. Kumaş panellerin iç yüzeyine bulunan malzeme ısı ve ses yalıtımında kullanılan taşyünü, ön yüzeyinde ise ses emici yanmaz kumaş kullanılmaktadır. Uygulama yapılacak alanda ortama uygun renk seçimi yapılabilmekte çünkü istediğiniz renkte üretim sağlanabilmektedir. Kumaş paneller kare,dikdörtgen veya herhangi bir modelde üretilebilmektedir.

Aksa Akustik, değişik yüzey kaplamaları, çok geniş renk seçenekleri, farklı kalınlık ve dekoratif kenar detaylarıyla profesyonel olarak her türlü akustik ihtiyaca çözüm üreten bir ürün yelpazesi sunmaktadır.
Bu sayede oyun salonlarında, spor salonlarında, müzik odalarında, radyo ve televizyon odalarında vb. her akustik mekanda kullanım sağlayabilirsiniz.

Kumaş Kaplı Panel

Kumaş Kaplı Panel Nasıl Uygulanır?

2 farklı yönetim ile uygulama yapılabilir. Solid sıvı malzeme yapıştırıcısı kullanmak veya kendinden yapışkanlı akustik panel temin ederek uygulama hızını arttırmak.

Kendinden yapışkanlı akustik kumaş panellerin arkasında bulunan sarı yapışkan kağıdı çıkarıp ister duvara, isterseniz tavana uygulayabilirsiniz.
Hafif baskı uygulayarak malzemenin düşmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak bu büyük ebatlı ve kalınlığı fazla olanlar için önerilmez, Çünkü ağırlıktan dolayı düşme riski yüksek olduğu için yapıştırıcı kullanmanız daha iyidir.

Solid bazlı sıvı yapıştırıcısını bir kaba döküp veya kendi tenekesinde rulo fırçaya çok fazla olmayacak şekilde, ince bir katman alıp ardından akustik panelin uygulanılacağı alana sürün. İz bırakabileceğinden dolayı, panelin ebatının dışına çıkmayın. Bunun için her zaman lazer metre kullanmanızı tavsiye ederiz. Malzemeyi baskı uygulayarak yapışkanlı kısma uygulayabilir ve artık akustik ortamınız tamamlanmış olacaktır.

Kumaş Kaplı Panel

Kumaş Kaplı Panel Kullanım Alanları

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı, Müzik Odası Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Toplantı Odası Ses Yalıtımı,Konferans Salonu Ses Yalıtımı gibi bir çok alanda ses yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir. Bu alanlar kumaş kaplı akustik panellerin kullanım alanları içinde sayılabilir.

Kumaş Kaplı Panel


Kumaş Kaplı Panel Galerisi

Kumaş Kaplı Panel Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.