Basotect süngerler ses ve yankı emilim gücüne sahip bir malzemedir. Ancak çok yüksek seslerde etkili olamaz. Bunun için beraberin ses yalıtım malzemesi olan ağır epdm bariyer kullanılmalıdır.

Bariyerli Basotect Sünger Özellikleri

Yutum kabiliyetini artırmak için düz, yumurta, piramit, labirent, spesiyal vb. profillerde üretilmektedir.
Ses iletim kaybı (transmission loss) için kullanılan ağır bariyerde isteğe göre EPDM, kurşun, PVC ya da bitüm kullanılmaktadır.

– Ürün Adı: Bariyerli Melamin Sünger
Listelenen ürün: 1 m² fiyatıdır.
– Plaka Boyutu: 50 * 125 cm
Yanmazlık: Alev almaz / yanmazlık firend; yanmazlıkta BS476: class 0 ve Unı 9175: 2008 M1 sertifikalı
Renk Çeşitleri: Beyaz ve açık gri standart (müşteri talebi doğrultusunda özel renklerde üretim yapılabilmektedir.)
Kalınlık Aralığı: 20 mm ile 75 mm arasında değişir

Basotect Sünger Uygulama

Bariyerli Basotect Sünger Nedir?

Basotect süngerler ses ve yankı emilim gücüne sahip bir malzemedir. Ancak çok yüksek seslerde etkili olamaz. Bunun için beraberin ses yalıtım malzemesi olan ağır epdm bariyer kullanılmalıdır.

Uygulama ve kullanım kolaylığı açısından lamine edilmiş bir şekilde bariyerli basotect süngerler üreilmektedir. Hidrofor odası ses izolasyonu, jeneratör odası ses izolasyonu, duvar ses izolasyon ve tavan ses izolasyon uygulamaları gibi sesin kesilmesi istendiği her alanda kullanılabilmektedir.

Bariyerli Basotect Sünger Nasıl Uygulanır?

Uygulaması yapıştırılarak gerçekleştirilir. Bu uygulamada özellikle aks rapid özel solid bazlı yapıştırıcı kullanılması tavsiye edilir. Bir parmak rulo yardımıyla duvara sürülen aks rapid solid bazlı yapıştırıcı daha sonra süngerin yapıştırıcı sürülen bölgeye iyice bastırılmasıyla uygulama gerçekleştirilir. Yapıştırıcının kuruma süresi 10 – 15 dk kadar sürmektedir. Uygulamada kendi yapıştırıcısı olan aks rapid solid bazlı yapıştırıcının kullanılması önemlidir. Güçlü bir yapıştırıcı olduğu için sağlam bir uygulama oluşturabilmek adına solid bazlı aks rapid yapıştırıcıyı önermekteyiz. Ayrıca basotect melamin süngeri kendinden yapışkanlı olarak da temin edilebilmektedir.

Bariyerli Basotect Sünger

Bariyerli Basotect Sünger Kullanım Alanları

Okul, hastane, odyo kabini, işitme merkezi, stüdyo, çağrı merkezi, ofis, alış veriş merkezleri, yemekhane, radyo stüdyosu, televizyon stüdyosu, reji odası, müzik odası, ev sinema odası, sinema salonu, toplantı odası gibi vb. bir çok mekanda kullanılmaktadır.

Bariyerli Basotect Sünger Galerisi

Bariyerli Basotect Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz. 

ÜRÜN FİYATLARINI İNCELE