Mantar şiltesi granül mantartan üretilmektedir. Granül mantar, mantar meşesi ağacından elde edilmektedir. Granül mantar işlenerek zemin ses yalıtım malzemesi haline getirilmektedir.

Mantar Şiltesi Özellikleri

· Mantarlı – Siyah levha görünümündedir.
· 75 Shore A sertliktedir.
· 540 x 540 mm veya 1000 x 1000 mm ebatlarındadır.
· 3 mm – 100 mm kalınlıktadır.
· 100 – 110 gr / cm3 yoğunluktadır.
· Çekme mukavemeti 5,2 kg / cm2′ dir.
· Isı iletkenliği 0,072 W / Mk’ dir.
· %50 sıkışma sonrası geri dönüşü % 90’dır.

Titreşim Önleyiciler - Mantar Şiltesi

Mantar Şiltesi Nedir?

Mantar şiltesi granül mantartan üretilmektedir. Granül mantar, mantar meşesi ağacından elde edilmektedir. Granül mantar işlenerek zemin ses yalıtım malzemesi haline getirilmektedir. Rulo yada levha olarak temin edilebilen mantar şilte titreşim, darbe ve vibrasyon nedeniyle zemin kaynaklı gürültülerin izole işleminde kullanılmaktadır. Konuşma seslerinin yada yürüme seslerinin alt kata gitmesine engel olmak istiyorsanız mantar şilteyi zemine uygulatabilirsiniz.

Farklı kalınlıklarda elde edilebilmektedir. Darbe yada farklı nedenle oluşan sesleri de izole eden mantar şilte güçlü sesler için farklı ses kesici malzemeler ile beraber uygulanabilmektedir.

Mantar Şiltesi

Mantar Şiltesi Kullanım Alanları

Jeneratör, asansör motoru, kompresör, hidrofor, müzik odası, sinema salonu, daireler arası ve  torna vs. gibi tüm makinelerde titreşimleri önlemek amacıyla, konut, hastane, okul vb. birçok binada duvar ve zeminde darbe ve ortam seslerinin engellenmesinde ve uygulandığı alanlarda ısı yalıtımının arttırılmasında kullanılmaktadır.

Mantar Şiltesi Galerisi

Mantar Şiltesi Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.