Yüzer tavan paneli, tavana asılmak için özel aparatı bulunan ve seslerin yoğun olduğu ortamlarda, ses karışıklıkları oluşmaması ve yankı yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Yüzer Tavan Paneli Özellikleri

Yüzer tavan panellerin iç ham madde olarak 95 Kg/m3 yoğunluğunda cam yünü tercih etmekteyiz. Bu sayede yerli malzeme kullanmış olup, ısı ve akustik ses yalıtımı sağlayan malzeme üretmiş oluyoruz. Yüzeyinde de yine ses yankı engelleyici akustik kumaş kullanarak kumaşın farklı dokuları sayesinde mekanda kendinize özgü bir duruş ve estetik bir görünüm sağlamış olursunuz.

Yüzer Tavan Paneli

Yüzer Tavan Paneli Nedir?

Yüzer tavan paneli, tavana asılmak için özel aparatı bulunan ve seslerin yoğun olduğu ortamlarda, ses karışıklıkları oluşmaması ve yankı yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Yüzeyi akustik yetenek kazandırılmış kumaş ile kaplanan yüzer tavan paneli istenilen renklerde temin edilebilmektedir. Örneğin iş yerlerinizde, çağrı merkezinde yada alış veriş merkezlerinde vb. ortamlarda insan sayısı çok olan mekanlarda konuşma sesleri birbirine karışmakta ve bunun sonucunda ses karmaşası oluşmaktadır.

Bu sorunu ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan yüzer tavan paneli aynı zamanda yankı giderici bir üründür. Uygulandığı ortamda yankı ve çınlama gibi sorunlar oluşmaz. Kalınlık alternatifleri 20 mm – 40 mm dir. Yapısında cam yünü mevcuttur. Dilediğiniz renklerde temin edebilirsiniz.

Yüzer Tavan Paneli

Yüzer Tavan Paneli Nasıl Uygulanır?

Yüzer tavan panellerinin uygulamasını yapabilmek için gerekli malzemeler şöyledir. Askı aparatları, matkap, su terazisi ve lazer metre.
ilk olarak panel üzerinde aparat takılmalı, hemen ardından lazer metre ile panelin uygulanacağı alan belirlenip matkapla gerekli noktalardan delik açılmalı ve panelin tutturulacağı diğer akustik panel aparatı da asılmalıdır. Son olarak da panel ile birbirlerine tutturulmalıdır. Panelin eğik mi düz mü olduğu su terazisi ile kontrol edilip gerekli ayarlamalar da tamamlanmalıdır.

Yüzer Tavan Paneli

Yüzer Tavan Paneli Kullanım Alanları

Yüzer tavan panelleri özellikle açık ofisler, büyük ölçekli konferans salonları, yüksek tavanlı çalışma ofisleri, yüksek tavanlı çağrı merkezkeri gibi ortamlarda uğultuyu minimize etmek için tercih edilir. Açık ofis ortamlarında, lobilerde, konferans salonlarında,resepsiyon salonlarında, müzelerde yankı ve yansımayı azaltmak için ideal çözüm sağlar. Yüzer tavan panelleri ortam gürültüsünü en aza indirgemenin yanı sıra, mimari tasarım hedeflerinize yardımcı olması için tavanlarda estetik bir görünüm sağlamaktadır.

Yüzer Tavan Paneli Galerisi

Yüzer Tavan Paneli Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.