Labirent desenli sünger, akustik ve yanmaz süngerler çeşitlerindendir. Birinci sınıf ham madde ile üretilir. Seslerin düzenlenmesi ve kaliteli bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Seslerin kaynağından bozulmadan gelmesini sağlayarak daha net bir duyum için iyi performans sergiler.

Yanmaz Labirent Sünger Özellikleri

· Poliüretan maddeden üretilmiştir.
· 20mm – 30mm – 40mm – 50mm ölçülerinde mevcuttur.
· 50 Dns (Standart) – 70 ve 90 Dns Özel Üretim ile sağlanır.
· 100cm x 100cm ölçülerindedir. İstenirse farklı boyutlarda üretilebilir.
· Paketteki adeti 20 adettir. Toplamda 10 m2 olarak hesaplanır.
· Siyah renkte üretilir ancak farklı renkleri de yapılabilir.
· Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
· Temizliğe gerek kalmaz, nem tutmaz ve küf yapmaz.
· Kolay şekillenir, esnektir ve kolay uygulanabilir.
· Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
· Orta veya yüksek frekans bantları yanında, düşük frekans bantlarında da etkilidir.
· Renk seçeneği olarak melamin köpük beyaz ve gri renkleri de mevcuttur. Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri mevcuttur (opsiyoneldir).
· Ağır EPDM ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.
· Uygulama kolaylığı sağlaması için çift ağ bantlı yapışkan lamine edilir.

Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Yanmaz Labirent Sünger Nedir?

Labirent desenli sünger, akustik ve yanmaz süngerler çeşitlerindendir. Birinci sınıf ham madde ile üretilir. Seslerin düzenlenmesi ve kaliteli bir şekilde aktarılmasını sağlamaktadır. Seslerin kaynağından bozulmadan gelmesini sağlayarak daha net bir duyum için iyi performans sergiler.

Yanmaz akustik labirent süngerler akustik mekanlarda, yankı oluşan yerlerde ve sesin kesilmesi istenen yerlerde (bariyerli labirent sünger) kullanılır. Farklı yoğunlukları ve kalınlıkları mevcuttur. 50 Dns ile 90 Dns arası yoğunluk ve 30 mm-40 mm ve 50 mm şeklindedir. Alan (m2) olarak satışa sunulur. Farklı özellikleri sayesinde çeşitli ses frekanslarına etki sağlayabilmektedir.

Akustik düzenlemeler için kullanılan ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamazlar, tam sesi kesmek için bariyerli modelleri tercih edilir. Ses emici özelliği ile yanmaz, alev almaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Yanmaz Labirent Sünger Nasıl Uygulanır?

Labirent ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilir. Uygulaması için solid yapıştırıcı, silikon veya bally aracılığı ile parmak ruloyu önce duvara sürerek beklemeden yapıştırınız. Duvar, tavan, korniş etrafına veya herhangi bir bölgeye aks rapid sünger yapıştırıcısı kullanılarak, malzemeyi üzerine uygulayabilirsiniz.

Yanmaz Akustik Labirent Sünger

Yanmaz Labirent Sünger Kullanım Alanları

Sunucu (server) odası, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi özellikle ses kalitesine önem verilen bir çok mekanda kullanım alanına sahiptir. Akustik düzenlemede üstün performansa sahiptir.

Esnek bir yapıya sahip olduğundan kıvrımlı yerlerde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Estetik görünümü ile daha çok akustik mekanlar için tercih edilir. Stüdyo odası, konferans salonu, kütüphane, okul spor salonu, çağrı merkezi ofisi, ofis, toplantı salonu, müzik odası, bateri odası vb. alanlar için labirent sünger kolayca ve pratik uygulanabilir. Akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır.

Yanmaz Labirent Sünger Galerisi

Yanmaz Labirent Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.