Akustik zigzag süngerler, poliüretan süngerin yüzey kısmına tasarlanmış zigzag piramit şeklinde olup, akustik yetenekte ve dekoratif görünüm kazandırılmış bir ses yalıtım süngeridir. Zigzag süngerin boyutları 30 x 30 cm ve 50 x 50 cm olmak üzere farklı seçeneklerde sunulmaktadır.

Akustik Zigzag Sünger Özellikleri

· 50cm x 50cm ve 30 x 30cm ebatlarındadır.
· 4cm ve 3 cm kalınlıklardadır.
· Antrasit ( İstenen renkte flok kaplama ve sentetik boya ile boyanabilir.)
· 26DNS yoğunluktadır.
· Poliüretan maddeden üretilmiştir.
· Fr malzeme olduğu için yanmayı geciktirme özelliğe sahiptir.

Akustik Zigzag Sünger

Akustik Zigzag Sünger Nedir?

Akustik zigzag süngerler, poliüretan süngerin yüzey kısmına tasarlanmış zigzag piramit şeklinde olup, akustik yetenekte ve dekoratif görünüm kazandırılmış bir ses yalıtım süngeridir. Zigzag süngerin boyutları 30 x 30 cm ve 50 x 50 cm olmak üzere farklı seçeneklerde sunulmaktadır. Akustik yetenekteki bu ürün ortamlarda ses sorunları oluşumunu engellemek amacıyla kullanılmaktadır.

Yankı yalıtımı sağlayan akustik bir üründür. Ses sorunlarından şikayetçiyseniz ve bu durumdan kurtulmak istiyorsanız zigzag süngeri tavsiye edebiliriz. Ses sorunlarını çözüme kavuşturmak için kullanılan zigzag sünger ayrıca ortama dekoratif bir hava da katar. Ses yalıtımı sağlayan akustik özellikteki zigzag süngerler yüksek frekanslarda etkili bir izolasyon sağlamazlar. Diğer ses kesici malzemeler ile birlikte uygulanabilirse istenilen izolasyon sağlanabilir.

Zigzag süngerler özellikle yurt dışında çok kullanılan bir malzemedir. Farklı kalınlıkları sayesinde farklı tasarımlar elde edebilirsiniz. Akustik ses yutum değeri 26fr süngerlerlerin oranlarıyla aynıdır.

Akustik zigzag panel, görünümüyle ortamın akustiğini arttıran 26 dns yoğunlukta olup mekan içerisindeki yankıyı engelleyen akustik süngerdir. Tek başına yüksek frekanstaki seslerin (ağır makinanın sesi) yalıtımında tavsiy edilmez. Genellikle akustik mekanlarda (ses kayıt odası) ses performansını arttırmak ve ses problemlerini gidermek için idealdir.

Akustik Zigzag Sünger

Akustik Zigzag Nasıl Uygulanır?

Zigzag sünger esnek ve hafif olduğu için uygulamada problem yaşanmaz. Küçük alanlar için sprey yapıştırıcılar veya çift taraflı bant tavsiye edilir. Yüksek metrajlarda teneke kutular halinde piyasada çokça bulunan solid bazlı sıvı yapıştırıcıları kullanabilirsiniz.

Rulo fırça yardımıyla yapıştırıcıyı süngerin uygulanacağı kısıma iyice sürüp ardından süngere hafif baskı uygulayarak yapıştırınız. Süngerin sökülmesi durumunda yapıştırılan kısım ve zigzag sünger hasar görebileceği için dikkatli olmalısınız. Bunun için uygulanacağı bölge doğru seçilmelidir. Kendinden yapışkanlı olarak da üretilen zigzag süngerler, yapışkan bölgelerinden çıkarıldıktan sonra uygulanabilir. Böylece uygulama daha hızlı ve kolay tamamlanır.

Akustik Zigzag Sünger

Akustik Zigzag Kullanım Alanları

Akustik Zigzag Paneller genellikle stüdyo, prova odaları, müzik odaları gibi akustik mekanlarda kullanım alanına sahiptir. Ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlamaktadır. Kullanıldığı ortamlarda doğru uygulandığında eko, yankılanma ve gürültü gibi diğer sesleri engeller. Akustik Zigzag Paneller formlu köpüklerden ve gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir. Ses kayıt, stüdyo, müzik, özellikle youtuber odası, piyano bateri odası gibi alanlarda çokça tercih edilmektedir.

Akustik Zigzag Süngerin Galerisi

 Akustik Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.