Yanmaz yumurta süngerler ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında mekandaki oluşan yankı problemine son vermek ve gürültü diye adlandırdığımız rahatsız edici sesi ortadan kaldırmak için kullanılır. Poliüretan köpükten üretilmektedir.

Yanmaz Yumurta Sünger Özellikleri

· Yanmaz ve alev temasında akıcı damlacık oluşturmaz.
· Nemden etkilenmez ve küf tutmaz.
· Esnektir ve kolay şekillendirilir.
· 50-70-90 kg/m3 yoğunluk.
· Farklı form ve kalınlıklarda üretilebilir.
· Orta ve yüksek frekans bantları yanında düşük frekanslar bantlarında da etkilidir.
· 20-30-40-50 mm kalınlıkları mevcuttur.
· Renk seçeneği olarak melamin köpük beyaz ve gri renkleri mevcuttur.
· Kendiliğinden yapıştırıcılı modelleri mevcuttur.
· Ağır EPDM ses bariyeri, bondex sünger ve düz akustik sünger ile birlikte kullanılabilir.

Yanmaz Yumurta Sünger

Yanmaz Yumurta Sünger Nedir?

Yanmaz yumurta süngerler ses yalıtımı ve izolasyonu uygulamalarında mekandaki oluşan yankı problemine son vermek ve gürültü diye adlandırdığımız rahatsız edici sesi ortadan kaldırmak için kullanılır. Poliüretan köpükten üretilmektedir. Esnek yapıya sahip olduğu için her alanda kullanımını sağlayabilirsiniz.

Akustik düzenlemelerde kullanılan yumurta ses yalıtım süngeri tek başına güçlü bir ses izolasyonu sağlamaz, ciddi ses kesmek için bariyerli modelleri kullanılmalıdır. Ses emici özellikte yanmaz I. sınıf malzemeden üretilmektedir.

Yanmazlık sertifikalı üründür. Çok yüksek sesli mekanlarda yanmaz yumurta sünger ile diğer ses yalıtım malzemelerinden de kullanmalısınız.

Akustik yumurta sünger, yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik ses yalıtım süngeridir. Yumurta süngerler yüksek ses yutum katsayısına sahip akustik sünger çeşitlerinden sadece birisidir. Açık hücreli ses emilimi sağlayan bu ürün performansı ile ilgi çeken ve çok tercih edilen akustik bir süngerdir.

Kalite ve yanmazlık standartlarına uygun bir şekilde üretilmektedir. Özel testlerden geçirilmektedir. Testler sonucunda sertifikalandırılmıştır. Yanmazlık belgesi ve ISO kalite belgesi bulunmaktadır. Ses frekanslarını kontrol altına alarak düzenlemektedir. Seslerin kaliteli duyulması için kaynağından bozulmadan alınmasını sağlamaktadır. Bozulmadan alınan sesler daha kaliteli ve sağlıklı bir şekilde kayıt cihazlarına aktarılır.

Yanmaz Piramit Sünger

Yanmaz Yumurta Sünger Nasıl Uygulanır?

Yumurta ses yalıtım malzemesi uygulaması kolay olup yüzeyi sprey boya ile boyanabilir. Solid yapıştırıcı, silikon veya bally aracılığı ile parmak ruloyu önce duvara sürerek beklemeden yapıştırınız. AKS Rapid sünger yapıştırıcısı ile de uygulama tavsiye edilir.

Yanmaz Akustik Yumurta Sünger

Yanmaz Yumurta Sünger Kullanım Alanları

Akustik yumurta ses yalıtım süngerlerin akustik mekanlarda kullanımı yaygındır.
Sunucu (server) odası, stüdyo, ses kayıt odası, reji odası, sinema salonları, müzik odası, prova odası, ev sinema odası, enstrüman – çalgı odası, bateri odası gibi bir çok mekanda kullanım alanına sahip olup akustik düzenlemede üstün performans sağlamaktadır.
Kayıt odası, müzik odası, stüdyo, enstrüman odası vb. mekanlarda kullanılır. Akustik düzenleme, ses performansı artırılması ve ses sorunlarından arınılması için kullanılır.

Yanmaz Yumurta Sünger Galerisi

Yanmaz Yumurta Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.