Akustik mekanlarda yapılan müzik veya herhangi bir ses olayında oluşan yankıyı kesmek için birçok akustik sünger kullanılır. Bunlardan biri de basstrap süngerdir. Özellikle duvar köşelerinde kullanılarak, köşelere kaçan sesi emer, yankı yalıtımını daha sağlıklı hale getirmektedir.

Bass Trap Sünger Özellikleri

· 100 Hz arası % 120
· 1kHz frekansları Evrensel Akustik Bass Trap Mercury Bass Tuzakları NRC derecelendirme
· Koyu Gri ( Andazit Siyah )
· 30 x 30 x 60 cm ölçülerindedir.
· Poliüretan maddeden üretilmektedir.
· 26 FR yoğunluktadır.
· 30 cm kalınlıktadır.

Akustik Basstrap Sünger

Bass Trap Sünger Nedir?

Akustik mekanlarda yapılan müzik veya herhangi bir ses olayında oluşan yankıyı kesmek için birçok akustik sünger kullanılır. Bunlardan biri de basstrap süngerdir. Özellikle duvar köşelerinde kullanılarak, köşelere kaçan sesi emer, yankı yalıtımını daha sağlıklı hale getirmektedir.

26 DNS yoğunluğunda olduğu için her sesi kesebilme özelliğine sahip değildir. 30*60 ebatlarında görünümlü dekoratif akustik süngerdir. Poliüretan köpüğünden üretilir. Siyah renkte üretilmiş olsa bile, isteğinize uygun renkte sprey boya alıp üzerini boyayabilir, böylece ortamın akustiğini bozmamış olursunuz.

Bass trap köşe bass sesleri kesici ve emici süngeri yüksek frekanslı bass seslerini kesen akustik ürünlerden biridir. Çok güçlü düşük frekanslı ses dalgalarını kontrol altına almak için kullanılır. Ortamda dalgalanan alçak ve yüksek frekans seslerin dağılımında iyi derecede Bass Frekansı ayarlar.

Akustik bass küpü, kritik dinleme ortamları için maksimum geniş bant emilimi ve düşük frekans kontrolü sağlamak için üretilmiştir. Akustik köpük bas tuzakları, ev sinemalarının yanı sıra yayın ve kayıt endüstrilerinde de sıkça kullanılmaktadır.

Bass frekanslarını mükemmel bir seviyede düzenler. Açık gözenekleri sayesinde ortamdaki ses dalgalarını kontrol altına alır.
Kaliteli ses dengesini sağlamak için idealdir.

Ses dalgalarını ve bass frekanslarını kontrol altına alıp, mekanlardaki ses sorunlarının giderilmesinde yüksek performans sergilemektedir. Alçak frekanslı ses problemlerinde iyi sayılabilecek çözümler arasında bass trap akustik sünger de gösterilebilir. Performans seviyesi çok yüksektir. Yanmaz özelliğe sahip bir malzemedir.

Bass Trap Sünger

Bass Trap Nasıl Uygulanır?

Basstrap sünger uygulaması yapabilmek için gerekli olan malzemeler, sadece piyasada bulabileceğiniz sıvı solid akustik sünger yapıştırıcısı ve bir rulo fırçadır. Solid bazlı sıvı yapıştırıcısı kullanmadan önce yapışkanın kokusundan rahatsız olmamak için maske kullanmanızı tavsiye ederiz. Yapıştırıcıyı bir kaba döküp veya kendi kutusunda rulo fırçaya çok fazla almayacak şekilde kullanıp ardından bass küpünün uygulanılacağı bölgeye iyice yediriniz. İz bırakabileceğinden süngerin ebatının dışına çıkmamanızı tavsiye ederiz. Bunun için varsa lazer metre kullanabilirsiniz. Yapıştırma esnasında malzemeyi hafif baskı uygulayarak iyice yapışmasını sağlayabilirsiniz.

Bass Trap Sünger

Bass Trap Kullanım Alanları

Bass Traplar geniş kullanım alanlarına sahiptir. Başta Akustik Düzenleme ve Ses Yalıtımı yapılması istenilen mekanlar olmak üzere, evde, stüdyoda, binalarda ses yalıtımı için, duvar ses izolasyonu, tavan ses yalıtımı, katlar arası ses yalıtımı gibi pek çok amaç için tercih edilir ve aynı zamanda iyi bir akustik izolasyon sağlar.

Bass trap, bass seslerinde etkili olduğu için daha çok müzik sektöründe tercih edilmektedir. Kayıt odası, stüdyo odası, akustik vokal kabini, müzik odası, radyo odası, enstrüman odası, bateri odası, piyano odası, keman odası, gitar odası ses yalıtımı gibi birçok alanda etkilidir.

Bass Trap Sünger Galerisi?

Bass Trap Sünger Fiyatları

Dilediğiniz miktarda, farklı ölçülerde tüm siparişleriniz için ofisimizi ziyaret edebilir, 0 (216) 557 61 90‘ den Uzman Kadromuza ulaşarak projeleriniz hakkında detaylı bilgi alabilir veya iletişim formlarımız ile ücretsiz teklif talebinde bulunabilirsiniz.